سوالات متداول

 

سوال:

سلام
بنده خانه را در حال خرید هستم که مالک قبلا برای آن وام گرفته و ۱۰۰ میلیون از وام مربوطه باقی مانده. بنگاه پس از نوشتن قولنامه به بنده اعلام کرد که باید ۹۰% رو پول را پرداخت کنم تا فروشنده وام را تسویه کرده و سند را از گرو بانک آزاد کند.
حال سوال بنده این است که اگر پول رو به فروشنده بدهم و فروشنده هم سند را برای آزاد کردن از بنگاه دریافت کند، چه استنادی است که وام را تسویه کرده و برای واگذاری به محضر بیاید؟؟؟
این سوال بنده بسیار ضروری است و به جواب آن سریع نیاز دارم
با تشکر

پاسخ:

سلام دوست عزیز …

شما اصلا چنین کاری را نکن شما کلیه مبلغ وام را میتوانی به طرف فروشنده چک بدهی ودر قولنامه ذکر کنی که پاس شدن چک به شرط تسویه حساب و ثبت سند در محضر است ..راحت ترین کار این کار که بنده کردم به همراه فروشنده به بانک رفتم وایشان ابتدا باپول خودش وام راتسویه کرد وپس از انجام مراحل قانونی به محضر رفتیم ودرانجا در حضور محضر دار پس از ثبت سند به نامم چک روز به فرشنده دادم و محضر دار هم پس ازحصول اطمینان ازاین اینکه چک پاس شده بقیه کارهای سند وتحویل ان راانجام داد.یا اینکه شما میتوانید وام را به نام خودتان کنیدو ملک در گرو بانک تا تسویه کامل بماند .والباقی پول فروشنده را بدهید و ونقل وانتقال انجام گیرد .

سوال:

اگر از شخصی که از مالک اصلی حق وکالت دارد ، ملکی خریداری گردد و سند قطعی توسط وکیل به خریدار منتقل شود .‌ صاحب ملک مورد نظر ۱۰۰٪ خریدار می باشد ؟ بطور مثال امروز سند تک برگی در دفترخانه تنظیم می شود و ملک از وکیل به خریدار منتقل میشود . و دو روز بعد موکل (صاحب اصلی ملک ) فوت میکند و وراثش ادعای مالکیت می کنند . در این صورت حق با کیست و ملک متعلق به کیست ؟

پاسخ :

در پاسخ باید عرض کنم ، اگر از طریق وکالت سند در دفترخانه انتقال پیدا کرده باشد و بعد از انتقال سند فوت صورت گیرد ، انتقال درست است و مشکلی نیست و در زمان انتقال ، وکالت نامه درست بوده ومالک هم زنده بوده ، مشکلی نخواهد بود و انتقال درست است و وراث نمیتوانند مدعی باشند
با تشکر

سوال:

ایا پارکینگ و انباری و بالکن جزو متراژ حساب میشوند!؟

پاسخ :

با سلام خدمت شما دوست گرامی
پارکینگ و بالکن جزء متراژ بنا محسوب نمی شود . انباری در صورتی که داخل واحد باشد جزء بنا حساب می شود در غیر این صورت انباری هم جزء متراژ محسوب نمی شود .
با تشکر